Anasayfa Sayfa SATIŞPOLİTİKASI

Satış Politikası

Sarıyer Kitabevi'nden kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

 

Sarıyer Kitabevi tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Hediye paketleri sevk irsaliyesi ile gönderilecek; fatura, bilahare fatura adresine postalanacaktır. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.

 

Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Sariyer  Kitabevi 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeya konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Sariyer  Kitabevi tarafından iade edilecektir.

 

Sarıyer Kitabevi sattığı yüzbinlerce ürün için tüm sanal alışveriş siteleri gibi stok tutmamaktadır. Ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler her gün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler tedarikçi kuruluşaların stoklarında tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli kartınıza iade edilir. 

 

Eğer siparişinizi banka havalesi seçeneğini seçerek verdiyseniz, ürünlerin bulunamama durumunda sadece ürün bedelleri iade edilir. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları ile Sariyer  Kitabevi' in bir ilgisi yoktur. O yüzden havale ödemelerinizi bankaların internet şubeleri ve ATM'ler üzerinden yapmanızı öneririz.

 

Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Sürat Kargo ve PTS Express ile Türkiye dışındaysa PTS Expres ile yapılır. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda sariyerkitabevi@gmail.com'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak +90 212 323 33 55 numaralı telefona fakslanıp durum sariyerkitabevi@gmail.com'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Sarıyer Kitabevi, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

 

Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla Sariyer  Kitabevi'e aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Sariyer  Kitabevi'e ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez. 

 

Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır. Sipariş verdikten sonra, ödeme bilgileri ekranında kredi kartı bilgisini girdikten sonra sağ satırdaki kaydet kutusunu işaretlerseniz, kart bilgileri sistemimize kaydedilir, sonraki siparişlerinizde bu kartı tekrar görüntüleyebilir, sipariş sürecini hızlandırabilirsiniz. Kayıtlı kartınızı silmek ya da bilgilerini güncellemek istediğinizde Üyelik Bilgilerim sayfasından Kredi Kartlarım bölümüne ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu ekranlarda da kart numaranız güvenliğiniz açısından gizlenmiştir.

 

Sarıyer Kitabevi ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına siber market dükkanı ürünlerini siparişi almamaktadır.

 

Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI'yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.

 

www.SarıyerKitabevi.com internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.sariyerkitabevi.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

 

KARGO

 

 

 

1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır. 

 

2. Sarıyer Kitabevi gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Sariyerkitabevi’ta müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez. 

 

3. Ortalama teslim süreleri: Özel Kargo Şirketi'yle tahmini 3-7 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır. 

 

 

 

 

 

Kargo bedellerinin belirlenmesi:

 

Kargo bedelini belirleyen üç parametre vardır.

 

1. Sitemizde ürünler için sabit ücretli kargo belirlenmiştir.

 

2. 150 TL altındaki siparişler için 20 TL , 150 TL üzerindeki siparişler için ücretsiz kargo tarifesi uygulanmaktadır.

 

3. Türkiye içi gönderilerde anlaşmalı kargomuz aracılığıyla teslimat sağlanmaktadır.

 

 

 

Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. Şu kadar ki, satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.sarıyerkitabevi.com’da şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını tarafınıza yansıtmayabiliriz.

 

 

İade işlemini nasıl yapabilirim?

 

Satın aldığınız ürünü, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 2 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürünleri faturası ile birlikte Mng Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz.

 

İade şartlarınız nelerdir?

 

Ürün orjinal ambalajı ile hasar görmemiş, bozulmamış olmalıdır. Varsa promosyon ürünü ve koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir.

 

Hangi durumlarda ürünleri iade edemiyorum?

 

1. Fiyatı finansal piyasaya bağlı olarak değişen satıcı, sağlayıcı kontrolü dışında da mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler,

 

2. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallara ilişkin sözleşmeler,

 

3. Gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler,

 

4. Belirli bir tarihte yapılması gereken, konaklama, yiyecek-içecek tedariği, eğlence ve dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler,

 

5. Alıcının istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler, bu tür durumlarda ürün iadesi hakkı kullanılamamaktadır.

 

Aldığım ürün hasarlı değil, farklı bir ürünle değişim yapabilir miyim?

 

Ürün hasarlı, bozuk, kusurlu değilse, sitede başka bir ürün ile değişim yapılamamaktadır. Ancak ürünü iade edip, bedel iadesi talep edebilirsiniz.

 

Kusurlu, hasarlı, bozuk çıkan ürünlerde ne yapmalıyım?

 

Kusurlu, hasarlı, bozuk ürün gönderimi durumunda Mng Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim talebinizde, değişim sebebinizi ve sipariş numaranızı belirtiniz.

 

Kusurlu, hasarlı, bozuk çıkan ürünlerin iade durumunda kargo ücreti alıyor musunuz?

 

Hayır, alınmamaktadır. Karşı ödemeli olarak Sürat Kargo ile gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmalarıyla yapılan gönderimlerde ücret ödeyeceğinizi göz önünde bulundurunuz.

 

Sipariş verdiğim ürünler paket içinde çıkmadı veya fatura ile paketteki ürünler farklı ise ne yapmalıyım?

 

Ürünleriniz paketten çıkmamış veya farklı ise sariyerkitabevi@gmail.com adresine bildirmeniz gerekmekte veya 0212 323 33 55 no’lu müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

 

Gönderdiğiniz ürünlerin bedeli, tarafımızdan iade işleminin onaylanmasının ardından 15 iş günü içinde tarafınıza geri ödenecektir. Ücret iadesi işlemi tamamlandığında size e-posta yoluyla bilgi verilir. İade işlemi tarafımızdan bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-posta adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilir. Bu dekontu içeren e-posta elinize ulaştıysa, tarafımızdan ödemesi yapılmış demektir. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilir.

 

İade ürünümü hangi adrese göndermem gerekiyor?

 

Ürünü, teslim aldığınız orjinal hali ve faturasıyla birlikte (varsa hediyesi ve tüm aksesuarlarıyla) Mng Kargo aracılığıyla karşı ödemeli olarak iade edebilirsiniz.

 Adres: 

Telefon: